ЯК ПРАЦЮВАТИ віддалено
Набір інструментів та порад від agiledrive
Коли все навкруги "несеться" і треба раптово все міняти – з'явилася потреба в користуванні іншими інструментами комунікації. У цій статті ми порекомендуємо декільказ тих, якими користуємося самі. І почнемо ми з того, що розглянемо інструменти, події, принципи та цінності, якими користуємося кожного дня для ефективної роботи онлайн.
Почнемо з інструментів
1
Месенджер slack

Канали організовані по клієнтах, функціях бізнесу, продуктах. Особливий канал - #вдячність, куди ми іноді пишемо особисті подяки одне одному, клієнтам, партнерам :) це допомагає помічати позитив і спиратися на нього.
2
Google-календар

Нічого не з'являється раптово. Відмічаємо робочі дні у клієнтів, свої відпустки, вихідні дні.
3
Zoom | Відео-дзвінки

Обов'язково пошарений екран, щоб всі дивились в єдину точку правди. На екрані зазвичай або дошка трелло з задачами, або гугл док (якщо розробляємо контент/структуру). Для того, щоб краще розуміти один одного та відчувати "присутність" усі включаємо веб-камеру.
4
Trello | Трекінг задач
Ведемо десяток-два дошок, присвячених функціям бізнесу (Продажі, Маркетинг, Рекрутинг тощо) або продуктам (Школа Скрам Майстрів, Школа Власників Продукта, Конференція AgileForum тощо).
5
Miro | Онлайн-фасилітація
Починаємо активно використовувати для онлайн-фасилітацій - командних і з клієнтами.
6
Gmail
Застосовуємо рідко, для довгих і/або важливих листів, наприклад меседж команді з приводу карантину. Більше для клієнтської комунікації, ніж командної.
7
Google Drive/Docs
Контракти, плани і матеріали для тренінгів, фінанси, будь-які тексти, над якими варто працювати спільно.
8
Телефонні зідзвони
Практично завжди сплановані і узгоджені. Спочатку питаємо в чаті, чи зручно зідзвонитись, набираємо тільки після підтвердження. Бувають спонтанні, але це emergency.
9
Для малювання на вебінарі
iPad+stylus+Adobe Draw+share screen on iPad via cable
Але для ефективної роботи разом не достатньо тільки інструментів, потрібні й події для всіх членів команди, які будуть об'єднувати усіх. Впродовж цих трьох років, які ми працюємо віддалено, ми винайшли декілька подій, які нам допомагають.
Події
Ми зібрали події, які нам допомагають
Стратсесія
Рік починаємо з піврічного планування та постановки цілей на найближче півріччя
Зустрічі
Щомісяця в перших числах на 1 день (у форматі демо-ретро-планінг)

Виїзд кудись разом
Щокварталу - виїзд на 3 дні (у форматі демо-ретро-планінг)
Ad-hoc зустрічі
Ad-hoc зустрічі для сумісної роботи (наприклад, для підготовки програми тренінгу, вебінару)

Вечеря разом
Щомісяця всередині місяця - вечеря на вільні теми, в основному неробочі
Зустрічі 1х1
Зустрічі 1:1 власника з членами команди - раз в місяць (говоримо про людину, її виклики, стремління, плани розвитку тощо)

Що не прижилось?
Щотижневі вечірні зустрічі по понеділках (спершу живі, потім онлайн). Ці зустрічі виконали свою функцію для синхронізації команди, зараз в них виникає необхідність лише в кризові періоди нестабільності.
Неможливо створювати ефективну команду, якщо в неї нема принципів. Тож ось які вони в нас
 • Ненасильницька комунікація (NVC) - абсолютно важлива основа здорових стосунків.

 • Гумор!

 • Конфліктувати - важливо і необхідно, але коли конфлікт не вирішується протягом 10-60 хв (залежно від його динаміки), запрошуємо в нього когось із незаангажованих учасників команди в ролі фасилітатора. Таким чином, конфлікт приводить до справді нових ідей та рішень, а учасники зберігають в ньому високий моральний дух і відчуття власної гідності.

 • Disagree & commit - управлінський принцип, що використовується у груповому прийнятті рішень, та став відомим завдяки Джефу Безосу, CEO Amazon. Більше про нього - тут.

 • Визнавати свою неправоту. В тому числі - публічно.

 • Фасилітація - кожен член команди слідкує за динамікою зустрічі і, за необхідності, "встряє" з фасилітаційною інтервенцією. Таким чином - кожен член команди відповідає за продуктивність зустрічі.

 • Deep work - виділяємо час на глибоке занурення в задачу, вимикаємо месенджери, працюємо за технікою pomodoro, відпочиваємо.

 • Робота в парі - рятує від прокрастинації і підвищує ефективність пари у 4-5 разів! Класно просуває в складних задачах, до яких самотужки лінь підступатись.

 • Зворотній зв'язок - регулярний, постійний і відвертий (у ненасильницьких форматах radical candor, C.O.I.N., "я-повідомлення" тощо). Системний фідбек - раз на півроку у форматі 360, з повною прозорістю (все видно всім).

 • #Вдячність - окремий канал в слаку для спеціальних випадків, часто дякуємо одне одному не тільки в тому каналі.

 • Лідери сьогодення - як психологи для своєї команди, і їм також потрібен психолог.

 • Не обговорювати надто багато тем за одну зустріч, візуалізовувати обговорюване.

Marine biology is the scientific study of organisms in the ocean or other marine or brackish bodies of water. Given that in biology many phyla, families and genera have some species that live in the sea and others that live on land, marine biology classifies species based on the environment rather than on taxonomy. Marine biology differs from marine ecology as marine ecology is focused on how organisms interact with each other and the environment, while biology is the study of the organisms themselves.
Всі ці корисності для вас зібрали
Керуючий партнер та засновник agiledrive — Юра Козій
Керуючий партнер — Юра Литвиненко
Chief Marketing Officer — Віка Миронова